Fotograf Vojta Hurych

Klárka a Luky

21/7/2018

Stodola Suška

Za těch šest let, co mě focení svateb živí, jsem těchto úvodů sepsal snad přes stovku. Mezi svatebními fotografy je takovým nepsaným pravidlem, že zde musí zaznít nějaká vděčná, vtipná a tak trochu dojmologická stať. Na tom není zas tak nic špatného. Občas mě ale napadne, že když to píšu už po tolikáté, jestli je to pro vás stále uvěřitelné.

Poslední dobou jsem si nějak přestal věřit. Nebudu nějak zakrývat, že jsem začal pochybovat, jestli opravdu snoubenci chtějí, abych zvěčnil jejich den tak, jak mi to jde nejlépe – tedy zachytit ryzí člověčinu. Žádné kašírky a kýčovinky, ale prostě smích, slzy a lásku nejen těch dvou, co se chtějí vzít na zbytek jejich životů, ale i všech těch veselčanů.

Klárko a Luky, fakt děkuju, že jste mě posadili zpátky na koně. Na vaší veselce jsem si třikrát utíral slzy z dojetí, radosti i mé otcovské hrdosti. Upřímně věřím, že spolu budete i nadále šťastní! Opatrujte se a děkuju, že jste mi řekli: nafoť to takový, jaký to bude. A ono to bylo skvělý díky vám a lidem, které máte kolem sebe!

Klárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a LukyKlárka a Luky

Prostor pro vaše komentáře

Martin (06. 08. 2018 08:17)

Ahoj Vojto, mohl bych se zeptat co je to za krásné místo?

BLANKA (06. 08. 2018 10:16)

Vojto, já mám vždycky pocit, že jsem tam s tebou, krásné....

Lucie (06. 08. 2018 13:42)

Bečím taky... je to krásný... krásně zachycené momenty!!!

Vojta Hurych (06. 08. 2018 18:05)

Martine, je to Stodola Suška kousek za Znojmem :)

Vojta Hurych (06. 08. 2018 18:06)

Děkuju Blani a Luci :)

Monika Havránkova (01. 09. 2018 23:46)

Dobrý den,
líbí se mi to barevné podání. To ale asi nebudou reálné barvy, že? Mohla bych se zeptat kromě pana fotografa také novomanželů, zda jsou spokojení s barevným podáním, zda jsou barvy skutečné, či zda je to přibarvené. A pak bych se chtěla ještě zeptat, zda budeme muset, pokud se rozhodneme nechat si nafotit svatbu od Vás pane Hurychu muset zveřejňovat takto své fotografie?

Vojta Hurych (03. 09. 2018 18:16)

Milá Moni,

děkuju za komentář. Vnímání barev je individuální pro každého člověka :) Fotky upravuju tak, aby se jejich finální podoba blížila lidskému zraku a občas, a kdo to nedělá, si realitu trochu přibarvím. Pro vaší představu zde je ukázka toho, co leze z foťáku a jak vypadá odevzdaná fotka: http://hurych.cz/files/articles-obrazky/jpeg-vs-raf.png. Novomanželé jsou s fotkami, dle jejich zpětné vazby, moc spokojení :)

Fotky novomanželů samozřejmě zveřejňuji jen s jejich svolením. Vlastně i se svolením svatebčanů. Je to otázka profesní etiky i lidské slušnosti :)

Těším se na případnou spolupráci, Moni :)

Ať se vám daří, Vojta

Michal Plíhal (29. 04. 2019 14:06)

Dobrý den, proč je cena za svatbu tak vysoká? Ještě jsem se nesetkal s cenou 25 000 Kč za nafocení svatby. Děkuji za vysvětlení. Plíhal.

Vojta Hurych (05. 05. 2019 15:31)

Srdečně vás zdravím, pane Plíhale,

děkuju za váš dotaz, přestože nechápu, proč ho pokládáte zrovna zde a nenapíšte mi například osobně​ emailem​. Nicméně vám rád odpovím.

Jak určitě víte, vnímání hodnoty peněz je ryze subjektivní záležitost pro každého z nás. Co je pro vás hodně, pro jiného může být málo. Samotná cenotvorba ​je jen ​jed​ním​ z mnoha aspektů podnikání a z vlastní zkušenosti vím, že se o ní dá debatovat celé večery. Ta moje stojí na jednom z možných přístupů, jak nacenit vlastní služby nebo produkty. Od úplného začátku jsem cenu stanovoval dle vlastního sebevědomí​ – neboli, na kolik si jí sám cením​. První rok jsem fotil svatby zcela zadarmo. Druhý rok za 2.000 Kč. Po osmi letech jsem na ceně 25.000 Kč. Může se zdát, že za 12 hodin focení je to vskutku vysoká cena, ale vězte, že v těch 12 hodinách​ ​jsou ​nabyté ​zkušenosti z více než 200 svateb. To už málo kdo vidí. Krom toho je v tom samozřejmě neuvěřitelné množství tvrdé práce, úspěchů i nezdarů, nekonečného sebevzdělávání​, mnoho desítek tisíc nacestovaných tisíc kilometrů​ a investic do fototechniky v řádech několika stovek tisíc korun. Nesmím zapomenout ani na rizika spjaté s podnikáním na sebe. Každoročně fotím několik svateb v zahraničí a i od mých zahraničních kolegů vím, že ceny v ČR jsou několikanásobně níž​ší než jinde ve světě za stejně kvalitně odvedený fotografický výsledek.

Mohlo by to znít namyšleně, ale opak je pravdou. Vděčnost za to, že mi svou důvěru každoročně svěří 30 párů, abych zachytil příběh jejich veselky, je z mé strany naprosto upřímná. Navíc to s sebou nese i obrovskou pokoru, protože díky těmto lidem mohu dělat, co mě baví, v čem jsem nejlepší (samozřejmě v tom, co umím), mimo to i způsobem, kterým mi vyhovuje, být s milými lidmi, kteří to ​mou práci ​docení a ještě za to dostat adekvátně zaplaceno.

To, co v ceně vy už těžko spatříte je i moje lidská stránka, kterou do svého podnikání a hlavně focení vědomě i nevědomě vnáším. Do ceníku si jen těžko nepíšu, že se pro své klienty vždy roztrhnu, že jsem empatický a nápomocný, že je se mnou sranda nebo že s nemálo klienty zústáváme i po svatbě v kontaktu. Ono je to vlastně jednodušší, než se může zdát. Pokud někdo vidí v mé práci hodnotu, zaplatí za ní. Já osobně bych sám za sebe ty peníze dal​, proto si za svou cenou stojím​ :)

Snad jsem vám ​srozumitelně ​odpověděl.​ Ať se vám daří :)

Vojta​

Michal Mrázek (07. 09. 2019 19:39)

Ahoj, Vojto!

Díky za tento web! Jsi úžasný fotograf i člověk - shlédl jsem i několik videí s Tebou a jsem nadšený tím, jak k fotografování (nejen) svateb přistupuješ! ;-)

A co se týče toho předchozího dotazu a Tvé odpovědi na něj - SMEKÁM!!! Jsi "kádr" i co se slušnosti týče, a odpověď je prostě naprosto vyčerpávající!!! Sám se snažím taky fotografovat (především svatby), ale to co si někteří lidé myslí o práci fotografa... :-/ Děkuji za Tvoji odpověď panu Plíhalovi!!!

Přeji Ti, ať se i nadále daří!!!
Michal

Vojta Hurych (25. 11. 2019 00:30)

Moc díky za podporu Michale a držím palce! :)

Milan Sýkora (26. 05. 2020 14:32)

Dobrý den,

zvažujeme na podzim svatbu, ale máme velké obavy z koronavirové nákazy, protože svatby jsou vůbec nejrizikovější. Lidé jsou po mnoho hodin v uzavřených prostorách, kde se dá těžko používat ochranné prostředky. Zajímá nás, zda v současnosti fotíte a co byste doporučil? Jaké vybrat místo, aby bylo riziko nákazy co nejmenší? Máte nějaké zkušenosti s restauracemi, kde dodržují více než jiné nařízené opatření proti nákaze koronavirem? Děkuji, Milan Sýkora.

Vojta Hurych (27. 05. 2020 06:55)

Srdečně vás zdravím, Mílo,

děkuju za aktuální dotaz. Ano, v současné situaci fotím. První větší svatbu mám za 14 dní a další pak budou následovat. Rád vám dám tipy na osvědčená svatební místa. Pro snazší komunikaci mi prosím napište na mail vojta(zavináč)hurych.cz.

Děkuju, opatrujte se :)

petr hubal (22. 06. 2020 14:03)

je to vse skvele,presne tak by se mi libilo to umet i jako amaterovi-proto 2 dotazy-delate seminare?2.zajima me ostreni,bodove, ci jine?je radost se na to divat-bych se snad i ozenil a klidne muzete jit i na 30tisic-za takovy vysledek da kazdy rad-kdo na to samo ma!!!krasa!!!!!

Vojta Hurych (23. 06. 2020 08:11)

Srdečně zdravím, Petře,

děkuju milou zprávu. K vašim dotazům: ostření používám podle dané situace, bodové, plošné a dokonce i manuální :) Kurz právě připravuju. Jestli máte zájem, tak na úvodní stránce zanechte svůj email. Dám vám vědět, až spustím registrace :)

Opatrujte se :)

almir (23. 08. 2020 19:39)

Hi!
What preset did you use in lichtroom that is similar to classick chrome?

Oslovil vás
tento příběh?

Rezervace

728 159 444 zavolejte mi...

Hradec Králové stavte se na kafe...

vojta@hurych.cz napište mi...

Aby vám u mě na webu všechno dobře fungovalo, používám cookies.