Fotograf Vojta Hurych

Milada

2017

Tento film by chtěl vzdát poctu všem, kteří se dokázali postavit komunistické zlovůli, hrdě čelili jejich praktikám a nenechali se zlomit ani za cenu nejvyšší, ztráty vlastního života.

40. a 50. léta 20. století patří k temný kapitolám českých dějin. V roce 1948 se moci chopili komunisté a začali s podporou Sovětského svazu budovat totalitní stát. Pod záminkou kolektivizace byla zabavována půda a majetek zemědělcům a živnostníkům. Komunistická strana využívala pro upevnění své moc, k nastolení atmosféry strachu a k odstranění svých odpůrců zinscenovanými politickými procesy. Největší justiční divadlo se odehrálo při procesu s Dr. Miladou Horákovou a spol., tedy „s vedením záškodnického spiknutí proti republice“ a při procesu, který měl oficiální označení jako proces „s protistátním spikleneckým centrem v čele s R. Slánským“.

Příběh, který film vypráví je založen na skutečném životě Dr. Milady Horákové. Je to příběh o ženě, jejíž mimořádný život se dotkl mnoha lidí. Příběh o ženě a matce, jejíž oddanost svobodě a pravdě ohrožovala budoucnost její vlastní rodiny. Je to příběh o úžasné osobnosti, která žila v období obrovských světových konfliktů, které zanechaly jizvy na svědomí jejího národa.

Milada byla diplomatka a reformátorka, která obětovala svůj život pro změnu politického a právního systému v Československu. Vše, za co v životě bojovala a za čím stála, bylo ohroženo komunistickým převratem, a její země nakonec skončila v totalitním režimu na desítky let.
 
Milada byla žena, která bojovala za svobodu za cenu vlastního života. Byla zákonodárkyní, proti které se obrátila vláda její vlastní země. Byla zatčena a odsouzena k trestu smrti za svůj pro-demokratický a proti-komunistický boj.

MiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMiladaMilada

Prostor pro vaše komentáře

Zatím tu nejsou žádné komentáře. Bude ten váš první?

Oslovil vás
tento příběh?

Rezervace

728 159 444 zavolejte mi...

Hradec Králové stavte se na kafe...

vojta@hurych.cz napište mi...

Aby vám u mě na webu všechno dobře fungovalo, používám cookies.