Fotograf Vojta Hurych

smetanova litomyšl

2016

Snad to nebude znít nevděčně, ale nechci být jen a pouze svatební fotograf. Ano, fotit svatby to byl kdysi sen, který je už tři roky mou obživou a radostí v jednom. Nicméně na svatbách mě ze všeho nejvíc baví reportáž. Nasát příběh a odvyprávět ho souborem snad povedených snímků. 

Proč jsem ale za těch pět let, co mám živnost, nenafotil krom cesty do Nepálu vůbec nic vlastního?! Tak moc jsem chtěl, aby mě focení živilo, až jsem skoro pozapomněl, že si mohu vybrat, co a jak z tohodle krásnýho světa můžu zachytit.

Upřímně, dost mě to vnitřně rozštíplo. Najednou mi došlo, že to svatební portfolio je sice kus dobře odvedený práce, jenže já vnitřně toužím po tom vyprávět i jiné příběhy. A zadarmo. Při hovorech s Petrem Wagenknechtem a Radkem Kalhousem, za který jsem neskutečně vděčnej, jsem si přiznal, že od fotky chci něco víc. Chci aby mě provázela životem. Nikoliv jako milenka ale jako učitelka.

A tak jsem nafotil první věc, co mě napadla. Miluju svou rodnou Litomyšl. Za své nejlepší fotky považuju ty, co jsem vyfotil v zákulisí společenských akcí.

Takhle vznikl pokus o zachycení toho, co divák Smetanky - nevídaně kvalitního hudebního festivalu vážné hudby u nás - nejspíš nikdy neuvidí. Jsou to přípravy a zákulisí před a během představení. Sice mi nevycházelo být tam tak často, jak bych byl původně rád, ale i tak mě to neskutečně bavilo!

smetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšlsmetanova litomyšl

Prostor pro vaše komentáře

Jan Pikna (25. 11. 2016 05:37)

Nádherný fotky, uděláme z nich při příští Smetance výstavu, co říkáte?

Vojta Hurych (25. 11. 2016 10:01)

Bude mi ctí i potěšením! Děkuju :)

Oslovil vás
tento příběh?

Rezervace

728 159 444 zavolejte mi...

Hradec Králové stavte se na kafe...

vojta@hurych.cz napište mi...

Aby vám u mě na webu všechno dobře fungovalo, používám cookies.