Fotograf Vojta Hurych

Jirka Soukup, devadesátiletý sportovec

2017

Jirka Soukup, narozen 30. 6. 1927, v roce 2017 oslavil 90. narozeniny. Je pravděpodobně nejstarší český aktivní sportovec. Ve svých 90 letech se týden co týden účastní nějakého sportovního klání. Nejčastěji se věnuje běhu, ale ve svém ročníku, kde je často jediný, vyniká mimo jiné také ve skoku vysokému, cyklistice, rychlochůzi nebo otužování. Tento soubor fotografií popisuje 90. rok života tohoto neuvěřitelného člověka.

Jirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovecJirka Soukup, devadesátiletý sportovec

Prostor pro vaše komentáře

Matus (08. 01. 2018 09:00)

Toto je naozaj výborné. Nemám slov.

Andrea (08. 01. 2018 09:04)

Poklona Jirko. Hluboká.

Hanka (08. 01. 2018 10:15)

Neuvěřitelné! Smekám před panem Soukupem i před panem fotografem, jak výstižně a citlivě postihl rok tohoto sportovce.

Vojta Hurych (08. 01. 2018 11:05)

Děkuju i za Jirku!

Lucie (09. 01. 2018 12:57)

Skvělá práce. Při pohledu na tak zdařilé a emotivní snímky mě napadá, že by pan Jirka mohl dát nějaké tipy jak se držet v kondici, třeba Vás Vojto, také k něčemu inspiroval.?

Vojta Hurych (09. 01. 2018 16:17)

Luci, děkuju za skvělý dotaz i pochvalu. Párkrát jsem byl u toho, když Jirka dostal stejnou otázku. Prý se nesmí přestat člověk hýbat :) A jestli mě Jirka v něčem inspiroval? Určitě! Skoro denně běhám a každé ráno si dávám ledovou sprchu. Z lidské stránky mě hlavně vždy fascinuje jeho lidskost, smysl pro zodpovědnost a hlavně smysl pro humor! :)

Majka (15. 01. 2018 18:15)

Úžasné! Fotky a výkony pana Soukupa ma uplne dojali. Sú plné emócii a lásky. To je moja predstava, ako si aj človek v rokoch, vie užiť naplno život! Veľa zdravia a neupadajúcej kondičky prajem. Dakujem.

Elena (03. 02. 2018 16:54)

Prekrasny fotograficky pribeh, portret, dennik, smekam!

Daniel Revenda (16. 07. 2021 07:34)

Naprosto dokonalý dokument, PANE fotografe, máte úžasné oko. I při opakovaném shlédnutí mi jdou slzy do očí. Tolik emocí to ve mně vyvolává. Sám jsem běžec a přál bych si být tak houževnatý jako Jirka. O to více mně mrzí, že jsem jaksi nezaznamenal že Jirka v květnu odešel. Přeji Vám pane fotografe Ať Vám to fotí pořád tak dobře. Umíte citlivě a s humorem a emocí zvěčnit nejen tyto dokumenty. přeji Vám dobré světlo.

Oslovil vás
tento příběh?

Rezervace

728 159 444 zavolejte mi...

Hradec Králové stavte se na kafe...

vojta@hurych.cz napište mi...

Aby vám u mě na webu všechno dobře fungovalo, používám cookies.