Fotograf Vojta Hurych

triky netajím, o vše se rád podělím

Svatby fotím devět let a z toho posledních šest jsou mým živobytím. Nikdy nezapomenu na jednu z těch prvních, na které jsem byl spíše fotícím hostem než druhým fotografem. K mému velkému překvapení se hlavní fotograf velkoryse dělil o své veškeré zkušenosti a stal se mi průvodcem celým svatebním dnem. Díky němu jsem pochopil, že SDÍLENÍM NIC NEZTRÁCÍME – ba právě naopak! Dost možná to byla jeho sdílnost, která mě inspirovala, abych se stal svatebním fotografem. Nakonec se z nás stali kamarádi a za několik let jsem svatbu jako hlavní fotograf nafotil jemu.

Tato zkušenost mě dovedla až k mnohaletému organizování Festivalu svatebních fotografů, který ve všech směrech naplňuje své motto “AMATÉŘI SI KONKURUJÍ, PROFESIONÁLOVÉ POMÁHAJÍ”. Vedle aktivit podporující komunitu svatebních fotografů, také pomáhá i potřebným – na dobročinné účely bylo prostřednictvím festivalu darováno přes 400.000 Kč (nadacím Dobrý anděl, Zdravotní klaun a Cesta domů). Minulý rok následovala online galerie Příběhy fotek, která na pomoc lidem v nouzi přispěla dalšími 200.000 Kč. Realizace obou těchto projektů mě dovedla ke zjištění, že pomáhat druhým prostřednictvím fotografie je mým pomyslným PROČ dělám, co dělám.

A protože jsem si sám na sobě ověřil, že rozhodujícím faktorem pro úspěch není talent, ale houževnatost, píle a vzdělání, připravil jsem pro vás DVA NADSTANDARDNÍ KURZY, které vám mohou ulehčit vaši cestu za dobrou svatební fotkou či vysněnou prací svatebního fotografa.

Amatéři si konkurují, profesionálové si pomáhají

Oba kurzy nebudou jen o tom CO, KDY, KDE vyfotit a JAK fotky upravit. Budou i o objevování vašeho pomyslného PROČ – neboli nalezení vlastního rukopisu. Svatební den je přepestrou událostí a nabízí opravdu hodně obrazových i narativních prostředků, jak otisknout osobitost do odevzdaných fotografii. Pokusím se vám tedy i otevřít nový pohled na svatební fotografii. Protože podle mě není jen roztočenou káčou zmítající se v proudu trendů, ale dává nám možnost vytvořit svébytný dokument, zachycující jednu etapu dvou lidí, které svedla láska.

Rád vám předám ověřené knowhow (přístup) i fungující workflow (postup) aneb:

 • pečlivě struktorovanou prezentaci proč, jak a co na svatbách zachytit – od ranních příprav po večerní párty
 • doporučení, jak a kde se pohybovat, aby vám nic neuteklo
 • návod, jak si kdy nastavit foťák
 • tipy, jakou další fotografickou techniku nezbytně na svatbě mít a umět ovládat
 • rady, kdy a jak použít blesk
 • portrétní focení skutečně zamilovaného páru
 • postup, jak na výběr a úpravu fotek
 • ukázky, jak prezentovat hotové fotografie
 • portfolio review vaší stávají práce
 • způsoby komunikace s klienty
 • jak na marketing a sociální sítě
 • tvorba autentické webové stránky a její optimalizace
 • doporučení vhodné fotografické techniky

Chcete mít fotky, který budou jiný kafe?

Chci skvěle nafotit (nejen) první svatbu

První kurz je dvoudenní a je určen pro ty, kteří svatbu nikdy nefotili, ale výhledově by chtěli nebo je čeká a chtějí se na ní opravdu dobře připravit, aby novomanželům odevzdali citlivě a poutavě zachycený příběh jejich svatebního dne.

Chci se stát svatebním fotografem

Druhý kurz je třídenní a je připraven pro ty, kteří se chtějí naplno svatební fotkou živit. Oproti výše zmíněnému kurzu je rozšířen o roky ověřené podnikatelské workflow a knowhow.

Můj poslední kurz v obrazech

co o něm řekli účastníci
Proč do toho jít se mnou

Mou největší snahou je skrze fotografie vyprávět lidské příběhy a svatba je k tomu skvělou příležitostí. Na upřímnosti, přirozenosti a emocích se vždy snažím postavit výtvarnou reportáž, kterou kombinuji s částečně inscenovanými kreativními portréty. Věřím, že s tímto přístupem se může stát plnohodnotným dokumentem o lidských vztazích, který ocení i budoucí generace.

Za posledních 9 let jsem nafotil přes 200 svateb. Párkrát jsem i zabodoval v několika soutěžích (4x Czech Press Photo, BODAF, MyWed, Top Fearless Photographers of 2019). O tom, proč je svatební fotografie skvělou příležitostí, jak se stát vypravěčem, jsem přednášel na svatební konferenci X-Weddings 2019 v Anglii. Také jsem ale udělal pár zbytečných kotrmelců, zklamal jednu nevěstu a dokonce jsem i vyhořel. Ze všech těchto úspěchů i chyb se neustále učím. Navíc si moc dobře si uvědomuji, že cesta k dobré fotografií je pro fotografa nekončící proces učení a objevování, proto jsem se ve svých 35 letech znovu stal vysokoškolským studentem na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě.

Chci skvěle
nafotit (nejen) první svatbu

Více informací

Chci se stát
svatebním fotografem

Více informací

728 159 444 zavolejte mi...

Hradec Králové stavte se na kafe...

vojta@hurych.cz napište mi...

Aby vám u mě na webu všechno dobře fungovalo, používám cookies.